Inspirace: Co nadělit k Vánocům?

Významné osobnosti odpovídají na otázku, jakou nahrávku by chtěly darovat a jakou dostat.

Jiří Vaněk | programátor a PR konzultant

co bych rád daroval

The Prostitutes: Get Me Out Of Here

Česká skupina s britským zpěvákem ukazuje na své debutové desce, že aktualní trendy britské kytarové vlny může přesvědčivě hrát i tuzemská skupina.

co bych rád dostal

Neutral Milk Hotel: In The Aeroplane Over The Sea

Zpěvák Jeff Mangum s dylanovským hlasem mixuje folk a rock na albu inspirovaném osudem Anny Frankové.

 

Kateřina Koutná | hudební produkční

co bych ráda darovala

Andrej Kiričenko: Stuffed With/Out

Můj osobní objev letošního roku. Přesně podle mého gusta po miligramech vyvážené praskání, šumění s takřka podbízivým pianem/kytarou ale s takovou atmosférou, že mu to odpustíte... Pozn.: Dát někomu blízkému, abych to taky mohla poslouchat.

co bych ráda dostala

Smashing Pumpkins: Mellon Collie And The Infinite Sadness

Možná to znáte: deset let to máte doma nahrané na kazetě a po těch letech neutuchajícího nadšení při jejím poslechu se rozhodnete uctít klasiky a pořídit si konečně ten originál (ale raději k Vánocům, když je to tak drahý). Jsem zvědavá, co na nás chystají teď...

 

Lukáš Honzák | artdirector

co bych rád daroval

Charlotte Gainsbourg: 5:55

Kohokoliv s dobrým vkusem a citlivou duší bezpochyby potěší album zpěvačky Charlotte Gainsbourg (ano, dcery toho Serge Gainsbourga). O hudbu se postarali Air, texty napsali Jarvis Cocker z Pulp a Neil Hannon z Divine Comedy a zvuková stránka je dílem producenta Radiohead Nigela Godriche. Víc dodávat netřeba...

co bych rád dostal

U2: U218 Singles

K letošním Vánocům si jako každý pravověrný U2 fanda nadělím novou "výběrovku" – pochopitelně v limited edition s DVD.

 

Kristína Volná | blondýna

co bych ráda darovala

Karan Casey: Chasing the Sun

Je to její čtvrté sólové album a zatím bylo každé lepší než to předchozí. A vzhledem k tomu, že už to minulé bylo totálně klínovací, tohle bude dokonalý road movie.

co bych ráda dostala

Laïs: Documenta

Trojcédéčko vlámské kapely, mapující jejich interpretační historii od něžných prvopočátků až po rockový nářez současnosti. A navíc jsou hrozně hezký a báječně zpívaj!

 

Adam Javůrek | novinář

co bych rád daroval

The Cat Empire: The Cat Empire

Mí nejbližší převážně nepatří mezi velké hudební fajnšmekry, proto bych se musel držet při zemi a vybral bych něco, co je dobré a zároveň stravitelné. Nadělil bych jim starou desku nového objevu - The Cat Empire a jejich mix ska, latiny, rocku, hip-hopu, funky a jazzu na stejnojmenném (nebo bezejmenném?) albu.

co bych rád dostal

Tom Waits: Orphans

Pro mě je to ideální dárek: něco, co bych si sám nekoupil, protože je to zaprvé drahé a zadruhé trochu očekávatelné, ale zároveň to chci mít, protože je to zaprvé osvědčené a solidní a zadruhé nutné (chyběl by mi ve sbírce).

No comments:

Post a Comment