Georgia On My Mind

Georgia, Georgia, no peace I find, just an old sweet song keeps Georgia on my mind.

Georgia, má oblíbená píseň... Spáchali ji Stuart Gorrell a Hoagy Carmichael a existuje v tuctech coververzí.

Ta Charlesova, na kterou mě upozornil Adbar (Ray Charles na dolarové bankovky!) se mi zdá taková uondaná, umolousaná (a ty smyčce! - no kde to jsme?), i když je údajně nejslavnější.

Hádky o nejlepší verzi by asi nebraly konce. Já pochopitelně vím, která je nejlepší, ale na veřejnost s tím nemůžu. Malá nápověda je na konci tohoto článku.

Úplně nejhorší je ale jednoznačně Peter Lipa. Jeho táhlé a ukňučené Geioeieoeirgiaiauoaiauaoeeaueo je tak zoufale nepřesvědčivé, až je to děsivé. Falešný cit vždycky děsí.

A že jsou mezi vámi fajnšmekři, kteří by Lipu jistě rádi slyšeli, vybral jsem z té jeho šestiminutové onanie několik otřesných ukázek. Upozorňujeme, že následující zvukový záznam je drastický.

Poslechněte si:
Peter Lipa: Georgia On My Mind (1:23 min, 650 KB)

A na spravení chuti:
Eva Olmerová: Georgia On My Mind (anglicky; 0:25 min, 200 KB)
Eva Olmerová: Georgia (česky; 0:26 min, 200 KB)

2 comments:  1. Uondaná se může R. Charlesova verze skladby možná zdát někomu, kdo zná jen verzi jedinou, nejčastěji hranou v médiích. Jeho koncertní podání jsou úplně o něčem jiném, uchvacující a nabitá energií. Asi jako jeden z mála zpěváků nevypilovával jedinou verzi, aby ji s vyplazeným jazykem nahrál, ale dokázal libovolně improvizovat a zpívat tak, jak se mu právě zachtělo.

    ReplyDelete